تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1400 - 17:38
69 بازدید
کد خبر : 184493

ثبت زمینلرزه‌ای در بین دو گسل نزدیک تهران/مازندران با زمینلرزه ۳.۵ لرزید

ثبت زمینلرزه‌ای در بین دو گسل نزدیک تهران/مازندران با زمینلرزه ۳.۵ لرزید

در هفته گذشته، بین دو گسل “ایوانکی” و “قصر فیروزه” زمینلرزه‌ای در شریف آباد استان تهران رخ داد ضمن آنکه استان مازندران با زلزله‎ای به بزرگای ۳.۵ لرزید. به گزارش ایسنا، در ساعت ۸ و یک دقیقه صبح روز شنبه، ۱۸ بهمن زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ شریف‌آباد استان تهران را لرزاند. کانون این زلزله واقع در

ثبت زمینلرزه‌ای در بین دو گسل نزدیک تهران/مازندران با زمینلرزه 3.5 لرزید

در هفته گذشته، بین دو گسل “ایوانکی” و “قصر فیروزه” زمینلرزه‌ای در شریف آباد استان تهران رخ داد ضمن آنکه استان مازندران با زلزله‎ای به بزرگای ۳.۵ لرزید.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۸ و یک دقیقه صبح روز شنبه، ۱۸ بهمن زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ شریف‌آباد استان تهران را لرزاند. کانون این زلزله واقع در ۵۲ کیلومتری جنوب شرق تهران و محل رخداد این زمینلرزه بین دو گسل “ایوانکی” و “قصر فیروزه” بوده است.

گسل ایوانکی در جنوب تهران به سمت پاکدشت واقع شده و تا نزدیکی تهران نیز ادامه یافته و در نزدیکی تهران به پایان می‌رسد.

علاوه بر آن رامسر استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری را تجربه کرد.

جزئیات زمینلرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۸ بهمن

در برزول استان همدان زلزله ۲.۸، فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۹، سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، خوسف استان خراسان رضوی زلزله‌های ۲.۷ و ۲.۹، سومار استان کرمانشاه زلزله ۲.۸ رخ داد.

همچنین شریف آباد استان تهران با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۹ کیلومتری لرزید وکانون آن در ۱۷ کیلومتری شریف آباد، ۲۲ کیلومتری بومهن و ۲۲ کیلومتری پاکدشت استان تهران گزارش شد.

در راور استان کرمان بعد از زلزله ۲.۷، زلزله دیگری با بزرگای ۳.۹ در عمق ۶ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۳ کیلومتری راور، ۴۶ کیلومتری کوهبنان و ۵۰ کیلومتری کیانشهر این استان بوده است. زلزله‌های ۲.۹، ۲.۸، ۳.۵ در عمق ۶ کیلومتری و ۳.۶ در عمق ۵ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

یکشنبه ۱۹ بهمن

در دومین روز هفته ای که گذشت در کشکوئیه استان کرمان زلزله ۲.۹ و تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

دوشنبه ۲۰ بهمن

در این روز در دانسفهان استان قزوین زلزله ۲.۷، چغامیش استان خوزستان زلزله ۲.۷، فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۵، زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ و راور استان کرمان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

شوشتر استان خوزستان نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۵ کیلومتری لرزید که کانون آن در ۲۰ کیلومتری شوشتر، ۲۴ کیلومتری گوریه و ۲۸ کیلومتری مسجد سلیمان این استان بوده است.

سه شنبه ۲۱ بهمن

در مصیری استان فارس زلزله ۲.۶ و قلعه گنج استان کرمان زلزله ۲.۸ رخ داد.

سرخون استان چهارمحال و بختیاری زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۱ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۱۰ کیلومتری سرخون، ۲۸ کیلومتری لردگان و ۲۸ کیلومتری ناغان این استان بوده است.

چهارشنبه ۲۲ بهمن

در مصیری استان فارس زلزله ۲.۵، خوسف استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۵ رخ داد.

در اردکان استان فارس زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۶ کیلومتری اردکان، ۳۲ کیلومتری مصیری و ۳۳ کیلومتری کامفیروز این استان گزارش شد. زلزله ۳.۱ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه به شمار می‌رود.

بافت استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴ کیلومتری بافت، ۶ کیلومتری بزنجان و ۲۷ کیلومتری رابر این استان بوده است.

سنخواست استان خراسان شمالی با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ لرزید که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون آن در ۲۶ کیلومتری سنخواست، ۲۹ کیلومتری رباط قره بیل و ۳۱ کیلومتری جاجرم این استان بوده است.

رامسر استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۴۱ کیلومتری رامسر و  ۴۲ کیلومتری کتالم و سادات شهر استان مازندران و ۴۳ کیلومتری چابکسر استان گیلان بوده است.

پنج شنبه ۲۳ بهمن

در کیانشهر استان کرمان زلزله ۲.۷، رباط پشت بادام استان یزد زلزله ۲.۵ تجربه شد.

شهرآباد استان خراسان رضوی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ لرزید و عمق آن در ۱۰ کیلومتری وکانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۵۹ کیلومتری شهرآباد و ۵۹ کیلومتری انابد استان خراسان رضوی و ۶۸ کیلومتری عشق آباد استان خراسان جنوبی گزارش شد.

جمعه ۲۴ بهمن

بزنجان استان کرمان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۰ کیلومتری بزنجان، ۱۰ کیلومتری بافت و ۲۷ کیلومتری رابر این استان بوده است.

در دوزه استان فارس نیز زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.