تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1400 - 18:14
161 بازدید
کد خبر : 187480

سردار سپهر: مهمترین گزینه استکبار برای مقابله با انقلاب، بردن ما پای میز مذاکرات است

سردار سپهر: مهمترین گزینه استکبار برای مقابله با انقلاب، بردن ما پای میز مذاکرات است

ایسنا/همدان جانشین رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب تا امروز قدرت های استکباری با ما در حال مبارزه و جنگ هستند، گفت: سومین و آخرین و مهمترین گزینه روی میز استکبار برای مقابله با انقلاب ایران بردن ما پای میز مذاکرات است. سردار محمدحسین سپهر در سخنرانی ۲۲ بهمن در شهر همدان،

سردار سپهر: مهمترین گزینه استکبار برای مقابله با انقلاب، بردن ما پای میز مذاکرات است

ایسنا/همدان جانشین رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب تا امروز قدرت های استکباری با ما در حال مبارزه و جنگ هستند، گفت: سومین و آخرین و مهمترین گزینه روی میز استکبار برای مقابله با انقلاب ایران بردن ما پای میز مذاکرات است.

سردار محمدحسین سپهر در سخنرانی ۲۲ بهمن در شهر همدان، اظهارکرد: وقتی اوباما در مذاکرات وین و بحث هسته ای در پایان مذاکرات خود را پیروز مذارکات می‌دانست و اعلام کرد مذاکره یعنی فروپاشی ایران، امروز برخی به ما نسخه مذاکره می‌دهند و بدون توجه به نظرات رهبری به می‌خواهند دوباره مذاکره کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها در هدایت و برنامه ریزی کشور ما حضور داشتند و از ایران حقوق می گرفتند، تصریح کرد: یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حقوق مستشاران آمریکایی ۱۷ میلیارد تومان و حقوق کل نظامیان ایران ۱۴ میلیارد توان بوده است.

سپهر با بیان اینکه دولت ما به مستشاران آمریکا حقوق می‌داد که مردم ما تحت ستم آمریکایی ها اداره شوند، ادامه داد: تنها تعداد کارکنان سفارت آمریکا، بیش از تمام کارکنان وزارت امور خارجه ایران در سراسر جهان بوده و عملا تمام امور ما دست آمریکا بود.

وی یادآور شد: در طول پنج قرن گذشته ۳.۵ میلیون کیلومتر مربع وسعت ایران به واسطه بی عرضه گی حاکمان ایران و حضور استکبارگران بیش از دو سوم خاک ما با یک تشر و تفاهم نامه از کشور جدا شد. در زمان محمدرضاشاه خائن هم بخش قابل توجهی از کشور ما به واسطه نفوذ آمریکا و انگلیس جدا شد.

وی با اشاره به اینکه در ایران کنسرسیوم نفتی متشکل از آمریکا، انگلیس و هلند ۹۵ درصد نفت تولیدی ما را به حساب خود ریخته و غارت می کردند، افزود: سال ۵۶ این میزان به ۵۰ درصد و سال قبل از پیروزی انقلاب از شش میلیون بشکه نفت تولیدی سه میلیون بشکه بابت حور ابرقدرت ها از کشور ما به غارت می بردند. همان درآمدهای نفتی ما هم به خرید سلاح های آمریکایی و انگلیسی برای ژاندارمری صرف می شد.

جانشین رئیس بسیج مستضعفین گفت: شاه خائن یک میلیون دلار جایزه به رئیس جمهور خائن مصر به واسطه صلح با اسرائیل داد. جیمی کارتر در کتاب معروف ۴۴۴ روز می گوید: شاه تسلیم پیشنهادهایی بود که از سفارت ما انشاء می‌یافت. سفرای آمریکا و انگلیس در ایران در خاطرات خود می گویند ما هر ۱۰ روز به دفتر شاه می رفتیم و به او امر و نهی می کردیم و یاد می دادیم که چگونه فکر کند و منافع آمر یکا و انگلیس و غرب را تأمین کند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: نخست وزیر اسرائیل وقتی انقلاب پیروز شد در تلویزیون گفت مردم دنیا از دست دادن ایران برای غرب بزگترین ضربه پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در ۴۱ سال مقامت ما در برابر استکبار، استکبار تمام گزینه های نظامی، اقتصادی، نفوذ و فرهنگی را در کشور ما پیدا کرد، یادآور شد: در تلاش استکبار برای نخستین کودتا قبل از پیروزی انقلاب، ژنرال هایزر به ایران آمد تا کودتایی به نام نجات یا کورتاژ را به وسیله بختیار و ژنرال های وابسته به شاه را در ۲۱ بهمن انجام دهند که با هوشیاری و فرمان امام برای حضور مردم در خیابان ها، انقلاب اسلامی تضمین به پیروزی شد و کودتا را شکست دادیم.

سپهر خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب کودتای نقاب و معروف به نوژه در استان همدان می خواستند با هواپیماهایی پایگاه نوژه محل اقامت امام و سران انقلاب را بمباران کنند و آمریکایی ها در رأس این کودتا بودند.

وی افزود: کودتای بعدی توسط آمریکا برنامه‌ریزی شد اما انقلاب اسلامی تسلیم استکبار نشد. تلاش برای تجزیه کردستان، قائله ترکمنستان و گنبد کابوس، سیستان و فارس جزو جنایت های تاریخ استعماری آمریکا علیه انقلاب ماست.

سپهر با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله بیان کرد: حمله عراق به ایران هشت سال تمام غرب و شرق عالم و آمریکای جنایتکار و شوروی کمونیست دست اتحاد دادند تا انقلاب اسلامی را به زانو دربیاورند.

وی اظهار کرد: تمام کشورهای استعمارگر صدام را یاری کردند اما انقلاب و مردم و امام ایستادند و مانترسیدیم. جنگ شیمیایی را به شهرهای ما تحمیل کردند و هواپیمای مسافربری ما را زدند و تروریست تکفیری را در منطقه خلق و فرماندهی و حمایت کردند و یک جنگی را به بزرگی جهان اسلامی برای نابودی انقلاب اسلامی به راه انداختند.

وی ادامه داد: ۸۲ کشور در جبهه غرب آسیا در مقابل جبهه ایمانی اسلام صف آرایی کردند و حتی دوستان ما می گفتند مقاومت در غرب آسیا ممکن نیست و پیروزی امکان ندارد اما رهبر فرهیخته و سربازان این رهبر و بسیجیان و رزمندگان ایرانی، لبنانی، عراقی، یمنی، افغانستانی و آفریقایی و بسیج جهان اسلام مقاومت و ایستادگی کردند. هدف آنها فروپاشی انقلاب ما بود، از سوریه شروع و به ایران ختم می‌شد اما استکبار قدرت خداوند را محاسبه نکردند، قدرت ما به اندازه ارتباط و توسل و ایمان ما به خداوند بوده هست و خواهد بود.

سپهر با اشاره به اینکه تحریم اقتصادی بزرگترین مؤلفه بعد از حملات نظامی بود و آمریکایی‌ها تمام قدرت خود را برای مقابله با نظام ما به کار گرفتند، ادامه داد: آمریکا بعد از انقلاب اسلامی هر جنگ نیابتی علیه ما کلید زد و یا جنگی علیه مسلمانان شروع کرد، بدون استثنا در تمام این جنگ ها به واسطه صدور مقاومت و ایستادگی و نترسیدن شکست خورد.

وی با اشاره به اینکه اتاق جنگ اقتصادی استکبار بعد از جنگ نظامی از پیروزی انقلاب تا امروز تشکیل شده است، تأکید کرد: دشمنان وقتی در جنگ نظامی شکست خوردند تحریم های اقتصادی را شروع کردند. نخستین روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد رئیس جمهور آمریکا تحریم اقتصادی را شروع کرد و تا امروز تمام قدرت های استکباری در عرصه تحریم اقتصادی با ما در حال مبارزه و جنگ هستند.

جانشین رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه آمریکا در جنگ اقتصادی و تحریم ها هم شکست خوردند، اظهارکرد: آخرین رئیس جمهور آمریکا که از کاخ سفید اخراج شد، در ده ها سخنرانی خود گفت من کاری خواهم کرد که با تحریم اقتصادی انقلاب اسلامی تسلیم شود و نشد و ما راه شهیدان را ادامه دادیم و ایستادیم و خواهیم ایستاد.

وی ادامه داد: نخبگان، اهل قلم و کسانی که می‌گویید ما برای آب و نان، زندگی و معیشت و درمان و بهداشت باید با آمریکا مذاکره کنیم، من از قول خود آنها می‌گویم وقتی اوباما در مذاکرات وین و بحث هسته ای خود را پیروز مذاکرات می دانست و در کنگره آمریکا به سخنان خود تکیه کرد که من کاری کردم که در ده ها سال گذشته هیچ دولتی قدرت مذاکره با ایران را پیدا نکرد و من با ایران مذاکره کردم، مذاکره یعنی شروع فروپاشی ایران.

سپهر با تأکید براینکه مهمترین گزینه استکبار و صهیونیسم جهانی برای مقابله با انقلاب، ما را به دام مذاکره بردن است، افزود: امروز به ما نسخه می‌دهید که دوباره با آمریکا مذاکره کنیم؟ بدون اذن رهبری و توجه به منویات امام و رهبرمان می‌گویید مذاکره و مصالحه کنیم؟

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جو بایدن که زمانی معاون رئیس جمهور آمریکا بود، می‌گوید توافق هسته ای تنها راه تغییر رژیم ایران است، تصریح کرد: اندیشکده آمریکن اینترپرایز می‌گوید هدف آمریکا از مذاکرات هسته ای با ایران این بود که ما کلید مذاکره را با ایران در دست داشته باشیم هر موقع ایران را تسلیم کنیم ایران باید در پشت میز مذاکرات تسلیم شود.

وی بیان کرد: مأموریت شورای امنیت ملی آمریکا در زمان اوباما رسما اعلام کردندکه هدف ما از مذاکره با ایران سه چیز است؛ تغییر اذهان، تغییر رفتار و تسلیم اراده ها. تغییر اذهان و رفتار  و اراده‌های رهبران و مسئولان و نخبگان و بعد آحاد مردم ایران. مذاکره یعنی ما در فکر و ذهن، رفتار و عمل تسلیم آمریکایی ها شویم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با طرح این سوال که امروز به ما توصیه و سفارش می‌کنید، مذاکره کنیم؟ یادآور شد: رسانه ها، علما و مدارس و دانشگاه‎ ها فرازی از دستاوردهای انقلاب را به مردم بگویید و فقط بخش خالی لیوان را نگاه نکنیم، آورده‌های انقلاب را بگوییم.

وی تأکید کرد: در قبل از انقلاب سه میلیون مشترک در برق داشتیم، امروز ۳۴ میلیون، آبرسانی ما ۲.۷ میلیون انشعاب بود، امروز بیش از ۲۱ میلیون انشعاب داریم و تلفن ثابت ما در قبل از انقلاب ۸۵۰ هزار خط در کشور بود، امروز ۳۵.۵ میلیون خط تلفن است.

این مقام مسئول یادآور شد: در قبل از انقلاب ۳۶ هزار کیلومتر جاده داشتیم و امروز بیش از یک میلیون کیلومتر جاده داریم. ۴۵۰۰ کیلومتر راه آهن داشتیم و امروز نزدیک به ۱۴ هزار کیلومتر راه آهن داریم. صادرات غیرنفتی ما قبل از انقلاب ۵۴ میلیون دلار بود و امروز بیش از ۳۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم. نرخ با سوادی در قبل از انقلاب ۴۷ درصد بود، امروز نزدیک به ۹۰ درصد نرخ سواد داریم.

وی با اشاره به اینکه امروز در بخش دفاعی ما سرآمد منطقه‌ایم به طوریکه ایران جزو هفت کشور قدرتمند دنیاست البته به گفته آمریکایی ها ایران چهارمین قدرت نظامی دنیاست، بیان کرد: در صنعت دفاعی سلاح های پیشرفته، موشکی، پهبادها و رادارهای ما قدرت فائقه منطقه بوده و امروز اگر اراده کنیم هرگونه پایگاه آمریکایی ها در منطقه زیر کنترل و نظارت و چشمان تیز قدرتمند سپاه و ارتش ماست.

سپهر با بیان اینکه بسیج در طرح قاسم سلیمانی افتخار آفرید، خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در بهمن و اسفند در ایران ۱۲۰۰ نفر در روز کشته و تلفات خواهیم داشت، به فضل خدا بسیجیان پزشکان و وزارت بهداشت با تعامل انقلابی دست به دست هم دادند و با طرح شهید سلیمانی بیماریابی و قرنطینه کردند و کمک های مؤمنانه را توزیع کردند و امروز آمریکا و اروپا واسطه می فرستند که این کار را چگونه انجام دادید؟ این کار به واسطه تجربه جهادی ما در ۴۱ سال گذشته در تمام عرصه ها و اینبار در عرصه بهداشت و درمان خلق افتخار کردیم.

وی خطاب به مدیران و مسئولان گفت: نگاهتان به خارج نباشد، ما ظرفیت تأمین و پشتیبانی و زندگی عزتمندانه ۳۰۰ میلیون نفر را داریم. نگاهمان به درون باشد. ما مشکلات مدیریتی داریم و نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی هستیم. با دست خالی در همین شرایط کرونایی کشته‌های ۱۲۰۰ نفری را به زیر ۶۰ نفر رساندیم و به امید خدا این راه را ادامه خواهیم داد و الگوی جهان خواهیم شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین خطاب به مسولان، افزود: در عرصه اقتصاد مقاومتی تلاش کنید به مردم خدمت کنید. مردم ولی نعمت ما هستند. مشکلات را حل کنید و از دشمن نترسید. از رهبری تبعیت کنید.

وی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال انقلاب هرجا گوش به فرمان رهبری بودیم به پیروزی رسیدیم، خطاب به مردم گفت: بیایید گوش به فرمان رهبری باشیم و با حضور در صحنه های افتخار آمیز انقلاب راه شهیدان را ادامه دهیم.ما به پیروزی خواهیم رسیدو در گام دوم انقلاب جامعه اسلامی، دولت اسلامی و تمدن اسلامی را خواهیم ساخت و زمینه ساز حضور حضرت حجت خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.