تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 دی 1400 - 16:18
153 بازدید
کد خبر : 185827

۹ پروژه بیمارستانی با ۸۲۲ تخت بیمارستانی افتتاح شد

۹ پروژه بیمارستانی با ۸۲۲ تخت بیمارستانی افتتاح شد

۹ پروژه بزرگ بیمارستانی در سطح کشور که با ظرفیت ۸۲۲ تخت بیمارستانی و اعتباری بالغ بر هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان ساخته شده و برای حداقل هزار و ۷۱۳ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده، در هفدهمین آیین پویش ره سلامت و با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت به طور همزمان افتتاح

 ۹ پروژه بیمارستانی با ۸۲۲ تخت بیمارستانی افتتاح شد

۹ پروژه بزرگ بیمارستانی در سطح کشور که با ظرفیت ۸۲۲ تخت بیمارستانی و اعتباری بالغ بر هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان ساخته شده و برای حداقل هزار و ۷۱۳ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده، در هفدهمین آیین پویش ره سلامت و با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت به طور همزمان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، این پروژه ها شامل بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی باغملک خوزستان، بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهر قدس، بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر با ظرفیت ۱۱۰ تخت، بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی سردار سلیمانی تویسرکان، مرکز تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی بجنورد، بیمارستان ۶۸ تختخوابی تخصصی زنان و زایمان اسفراین، مرکز درمانی تخصصی آیت الله رفسنجانی شهربابک کرمان، طرح توسعه ۱۲۰ تختخوابی بیمارستان بوعلی ساری و طرح توسعه ۷۰ تختخوابی بیمارستان ۱۷ شهریور آمل است.

بیمارستان باغملک با ظرفیت ۱۴۰ تختخواب و زیربنای ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۵۹ میلیارد تومان ساخته شده و دارای بخش های بستری، جراحی، اورژانس، مراقبت های ویژه، آزمایشگاه، درمانگاه و بخش تصویربرداری است.

بیمارستان شهر قدس با ظرفیت ۱۶۰ تخت در زمینی با زیربنای ۱۶ هزار و ۸۰۰ متر مربع و بخش هایی مانند بستری، جراحی، اورژانس، بلوک زایمان، مراقبت های ویژه، آزمایشگاه، درمانگاه و بخش تصویربرداری با اعتباری بالغ بر ۳۱۵ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است.

بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر در زمینی با زیربنای ۸ هزار و ۲۰۰ متر مربع و ظرفیت ۱۱۰ تخت و اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سازمان انرژی اتمی ساخته و تجهیز شده و دارای بخش های بستری، جراحی، اورژانس، سی تی اسکن، آزمایشگاه و تصویربرداری است.

بیمارستان سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تویسرکان با ظرفیت ۱۵۴ تخت بیمارستانی در زمینی با زیربنای ۱۶ هزار و ۹۳۴ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۳۱۴ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و دارای بخش های بستری، جراحی، مراقبت های ویژه، بلوک زایمان، اورژانس، آزمایشگاه و تصویربرداری است.

مرکز تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی بجنورد توسط بنیاد امور بیماری های خاص با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در زمینی با زیربنای سه هزار و ۶۳۰ متر مربع ساخته و تجهیز شده که دارای بخش های دیالیز، شیمی درمانی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و کلینیک های تخصصی است.

مرکز درمانی تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی شهربابک نیز توسط بنیاد امور بیماری های خاص در زمینی با زیربنای سه هزار و ۱۵۰ متر مربع ساخته شده و دارای بخش های دیالیز، شیمی درمانی، تالاسمی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و کلینیک های تخصصی است که برای ساخت و تجهیز آن، ۱۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

بیمارستان تخصصی زنان و زایمان اسفراین با ظرفیت ۶۸ تخت بیمارستانی در زمینی با زیربنای سه هزار و ۸۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و دارای بخش هایی مانند زنان، نوزادان، مراقبت های ویژه نوزادان و اتاق عمل است.

طرح توسعه ۱۲۰ تختخوابی بیمارستان بوعلی ساری با زیربنای ۷ هزار و ۵۰۰ متر و اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان شامل بخش های اورژانس، بستری، جراحی، مراقبت های ویژه، اتاق های عمل است.

به گزارش وبدا، طرح توسعه ۷۰ تختخوابی بیمارستان ۱۷ شهریور آمل نیز در زیربنای ۴ هزار متر مربع شامل بخش های بستری، اورژانس، بستری داخلی، سی تی اسکن و تصویربرداری است که برای ساخت و تجهیز آن، ۶۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.