تاریخ انتشار : جمعه 13 بهمن 1402 - 12:36
302 بازدید
کد خبر : 208468

«Daredevil: Born Again» باید تبدیل دکس به بولسی را کامل کند

«Daredevil: Born Again» باید تبدیل دکس به بولسی را کامل کند

به گزارش دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده طرفداران Daredevil یک روز دیگر وقتی اعلام شد که Wilson Bethel در سریال آینده Daredevil: Born Again نقش بنجامین «دکس» پویندکستر، شخصیت شرور مارول کامیکس، Bullseye را بازی خواهد کرد. بازگشت Bethel یکی از چندین نشانه اخیر است که Born Again – که در ابتدا قرار بود چیزی

به گزارش دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده طرفداران Daredevil یک روز دیگر وقتی اعلام شد که Wilson Bethel در سریال آینده Daredevil: Born Again نقش بنجامین «دکس» پویندکستر، شخصیت شرور مارول کامیکس، Bullseye را بازی خواهد کرد. بازگشت Bethel یکی از چندین نشانه اخیر است که Born Again – که در ابتدا قرار بود چیزی شبیه به راه اندازی مجدد نرم افسانه های Daredevil باشد، با وجود بازگرداندن ستارگان سریال اصلی Daredevil نتفلیکس، Charlie Cox، Vincent D’Onofrio، و Jon Bernthal – خواهد بود. در حال حاضر بیشتر دنباله مستقیم، پس از یک بازنگری خلاقانه است که در اکتبر اعلام شد.

با توجه به اینکه شخصیت‌های کاکس و دونوفریو در پروژه‌های فوق‌العاده‌تر MCU، از جمله Spider-Man: No Way Home، Hawkeye، She-Hulk: Attorney at Law و Echo نیز گنجانده شده‌اند، هنوز دلیلی وجود دارد که باور کنیم دوباره متولد شده است. لزوماً به اندازه سریال نتفلیکس که برای یک سریال ابرقهرمانی نسبتاً واقع بینانه است، پایه و اساس نباشد. در حالی که طرفداران همچنان به بحث می پردازند که آیا این موضوع برای کیفیت کلی سری آینده خوب است یا خیر، قطعاً می تواند به نحوه به تصویر کشیدن Dex کمک کند. Bethel و نویسندگان فصل Daredevil که دکس در آن ظاهر شدند، انسانیت بیشتری نسبت به کتاب مصور Bullseye به این شخصیت آوردند و نقش این بازیگر به درستی توسط طرفداران و منتقدان تحسین شد. اما اکنون که دنیای Daredevil مستقیم‌تر به جریان اصلی MCU متصل شده است، می‌توان تغییراتی در شخصیت ایجاد کرد تا او را بیشتر با همتای کمیک خود هماهنگ کند، بدون اینکه عمقی را که در وهله اول تفسیر Bethel را قانع‌کننده می‌کند از دست بدهد.

بولسی در کمیک های مارول کیست؟

ساخته شده توسط Marv Wolfman و John Romita Sr. Bullseye اولین بار در Daredevil #131 در سال ۱۹۷۶ ظاهر شد. Bullseye یک جنایتکار روانی به دلیل دقت مرگبارش معروف است که به او اجازه می دهد تقریباً هر شی، از جمله موارد معمول و روزمره را به سلاح های بالقوه مرگبار تبدیل کند. ، با مهارت های او که ظاهراً در سطح مافوق بشر است. او تبدیل به یکی از دشمنان مکرر و منفور مت مورداک ابرقهرمان شد، به خصوص زمانی که او دو عشق بزرگ مت، الکترا ناچیوس و کارن پیج را کشت، هرچند که اولی در نهایت دوباره زنده شد.

برخلاف شرورهای دلسوز مارول مانند Loki، Killmonger، یا Magneto، Bullseye معمولاً به عنوان یک شیطان خالص معرفی می‌شود و انگیزه‌های اصلی او پولی است که می‌تواند برای کار به عنوان یک قاتل به دست آورد و لذتی که از کشتن به دست می‌آورد. پس از اینکه Daredevil او را در برخی از برخوردهای اولیه خود شکست داد، او همچنین وسواس زیادی برای اثبات اینکه او یک مبارز برتر از مرد بدون ترس است، شد. هویت و تاریخ واقعی بولسی قبل از تبدیل شدن به یک فوق شرور برای چندین دهه ناشناخته بود، اما مارول از آن زمان برخی از روایت‌های رقیب از منشا او را در کمیک‌های مختلف گنجانده است. در حالی که بیشتر این داستان‌های پس‌زمینه (که اغلب با یکدیگر در تناقض هستند) بولسی را به‌عنوان اهل خانه‌ای توهین‌آمیز توصیف می‌کنند، شادی سادیستی این شخصیت در کشتن و ایجاد درد، او را کاملاً بی‌درد نگه می‌دارد.

«دردویل ویلسون بتل» بولسی را شخصیتی انسانی‌تر از کمیک‌ها ساخت

Daredevil’s Dex یک شخصیت بسیار ظریف تر از همتای کمیک خود است. اگرچه او در کودکی رفتارهای آشفته زیادی از خود نشان داد، از جمله کشتن مربی بیسبال خود پس از اینکه مرد او را نیمکت نشین کرد، قبل از اینکه دکس بتواند یک بازی عالی را به پایان برساند، او همچنین مشکلات خود را تشخیص داد و سال ها برای بهبود با یک درمانگر، دکتر ایلین مرسر کار کرد. (هایدی آرمبرستر)، که به او نزدیک شد. مرگ نهایی مرسر پیشرفت دکس نوجوان را تهدید کرد، اما او در نهایت از توصیه های او پیروی کرد و مشاغلی را با الزامات سختگیرانه، از جمله در ارتش و در خط تلفن پیشگیری از خودکشی، به کار گرفت تا ساختاری را در زندگی او ایجاد کند – اگرچه او در بعضی مواقع هنوز هم رفتار نامناسبی داشت. مانند تعقیب مخفیانه یکی از همکارانش، جولی بارنز (هولی سینمون)، که وسواس زیادی نسبت به آن پیدا کرد.

هنگامی که او در فصل ۳ Daredevil معرفی می شود، به عنوان یک تیرانداز برای اف بی آی خدمت می کند. او به کاروانی منصوب می شود که ارباب جرم و جنایت ویلسون فیسک (D’Onofrio) را منتقل می کند، که اخیراً در ازای اسکان خاصی در طول حبس خود، شروع به اطلاع رسانی در مورد مجرمان دیگر کرده است. هنگامی که کاروان توسط یکی از باندهای رقیب فیسک مورد حمله قرار می گیرد، مهارت های دکس کاملاً به نمایش گذاشته می شود زیرا او تقریباً به تنهایی مهاجمان را شکست می دهد و فیسک و چندین مامور دیگر را نجات می دهد. فیسک شاهد انجام مانورهای تقریباً غیرممکن از جمله گلوله های کمانه برای ضربه زدن به اهداف از زوایای عجیب و غریب و حتی کشتن دو مرد با پرتاب تکه های تفنگ خود به سمت آنها است و به وضوح تحت تأثیر قرار گرفته و مجذوب شده است.

اگرچه او توسط برخی از همکارانش مورد ستایش قرار می گیرد، اما وضعیت روانی دکس زمانی که به دلیل اعمال زور بیش از حد تحت تحقیق قرار می گیرد شروع به وخامت می کند. فیسک از وضعیت شکننده خود استفاده می کند و شروع به دستکاری او می کند و حتی به یادداشت های مرسر روی او دسترسی پیدا می کند. وقتی دکس رسما تعلیق می شود، وحشت می کند و قبول می کند که یک ماموریت جنایی برای فیسک بپذیرد. او به دفاتر روزنامه نیویورک بولتن حمله می کند، جایی که مت مورداک چارلی کاکس و همکارانش مصاحبه ای را با یکی از شرکای جنایتکار فیسک ترتیب داده بودند که تأیید می کرد او اف بی آی را دستکاری می کند. دکس در لباس دردویل که ابرقهرمان را برای جنایاتش قاب کند، خبرچین و چند کارگر روزنامه را می کشد و وارد نبرد مفصلی با مت می شود.

متعاقباً به نظر می رسد که او حداقل تا حدودی پشیمان است و برای کمک به رسیدگی به مسائل عاطفی به جولی که قبلاً در یک قرار فاجعه بار با او رفته بود، تماس می گیرد. با این حال، فیسک بی سر و صدا او را به قتل می رساند و تعمیرکارش از تلفنش به دکس پیام می دهد تا فکر کند دیگر نمی خواهد با او صحبت کند. او یک فروپاشی کامل دارد و خود را متعهد می‌کند که به‌عنوان مجری جنایتکار فیسک کار کند و با افزایش نفوذ فیسک بر سازمان، برای مدت کوتاهی کارش را در FBI پس می‌گیرد.

«Daredevil: Born Again» می تواند پویایی رابطه Bullseye و Daredevil را بهبود بخشد

Born Again نباید دکس را به هیولای کاملاً شیطانی تبدیل کند که همتای او در کتاب های مصور است، زیرا این امر بسیاری از چیزهایی را که تفسیر بتل از این شخصیت را جذاب می کند از بین می برد. اما پایان فصل ۳ راه های مختلفی را ارائه می دهد که از طریق آنها می توان انگیزه ها، زیبایی شناختی و توانایی های او را بیشتر شبیه به آنچه در کمیک ها می توان ساخت. مهم ترین تغییر شخصیت در آینده احتمالاً می تواند پویایی او با مت باشد. اگرچه آنها در اکثر فصل ۳ در دو طرف درگیری قرار دارند، مت و دکس چیزی شبیه به کینه عمیق شخصی که در کمیک به اشتراک می گذارند ندارند. آنها فقط نزدیک به پایان سریال دلایلی برای نفرت از یکدیگر ایجاد می کنند.

در فصل ۳، قسمت ۱۰، “کارن”، دکس به کلیسایی که مت در آن بزرگ شده بود، حمله می کند که در آن کارن (دبورا آن وول) اکنون از دست فیسک پنهان شده است. در لحظه ای که مرگ او را از کمیک تداعی می کند، دکس یکی از بیلی کلاب های مت را به سمت کارن پرتاب می کند و قصد کشتن او را دارد. با این حال، در نسخه تلویزیونی صحنه، پدر پل لانتوم (پیتر مک رابی)، کشیشی که به بزرگ شدن مت کمک کرد، از او در برابر حمله محافظت می کند و به جای او می میرد. اگرچه این ممکن است او را به اندازه از دست دادن کارن یا الکترا (الودی یونگ) ویران نکند، اما هنوز هم دلایل زیادی به مت می دهد که از دکس در آینده متنفر باشد.

به نوبه خود، دکس احتمالاً از مت برای دستکاری او متنفر خواهد بود. در پایان فصل، مت به دکس فاش می‌کند که فیسک مسئول مرگ جولی بوده و باعث می‌شود که او رئیس جدیدش را به خطر بیندازد. با این حال، در طول دعوای بعدی بین این سه نفر، مت و فیسک در واقع برای لحظات کوتاهی با هم کار می کنند تا دکس را از کشتن همسر فیسک، ونسا (آیلت زورر) باز دارند، قبل از اینکه فیسک با کوبیدن ستون فقراتش به دیوار، او را اعزام کند. اگرچه او باید بیش از هرکسی از فیسک متنفر باشد، اما منطق پیچ خورده دکس آنقدرها هم سخت نیست که او را وادار کند تا حدی مت را برای این موضوع نیز مقصر بداند. Born Again همچنین می‌تواند مشکلات نفسانی شخصیت را از کمیک‌ها اضافه کند، که در حال حاضر پایه‌ای در وسواس دکس برای ارائه یک بازی عالی دارد. پس از چنین شکست دراماتیک، او ممکن است بخواهد برتری خود را نسبت به مت ثابت کند، درست مانند نسخه کمیک و بولزی کالین فارل از فیلم Daredevil.

«Daredevil: Born Again» می تواند دکس را به یک بولسی کمیک-دقیق تبدیل کند

برخی تغییرات اضافی همچنین می‌تواند ظاهر و فیزیکی دکس را به آنچه در کمیک است نزدیک‌تر کند. در آخرین صحنه‌اش در Daredevil، او تحت نوعی عمل جراحی آزمایشی قرار می‌گیرد تا با قرار دادن ایمپلنت‌های فلزی در آن، کمرش را ثابت کند که طی آن چشم‌هایش باز می‌شوند و رنگی غیرطبیعی به خود می‌گیرند. به نظر می‌رسید که این اشاره به موقعیتی در کمیک‌ها باشد که در آن بسیاری از استخوان‌های بولسی مانند ولورین با آدامانتیوم پوشیده شده‌اند. در حالی که Daredevil نمی توانست مستقیماً به adamantium اشاره کند، زیرا حقوق فیلم و تلویزیون فرانچایز X-Men هنوز در اختیار فاکس قرن بیستم در زمان پخش فصل ۳ بود و دیزنی از آن زمان فاکس را خریداری کرده بود، MCU اکنون به آن دسترسی دارد. به تمام شخصیت ها و مفاهیمی که استودیو دیگر قبلاً داشت.

Born Again به راحتی می‌توانست ثابت کند که آدامانتیم همراه با مواد دیگر در این عملیات نقش داشته است. این امر دکس را به یک حریف خطرناک‌تر برای مت تبدیل می‌کند و در عین حال تلاش‌های مارول را برای معرفی تدریجی عناصر اسطوره مردان ایکس به زمین اصلی MCU، مانند حضور شخصیت‌های فیلم‌های فاکس، از جمله خود ولورین (هیو جکمن) در آینده افزایش می‌دهد. . این نوع ارتقاء برای دکس منطقی خواهد بود، زیرا مت و فیسک در ظاهر اخیر خود به ترتیب عملکردهای چابکی و قدرتی را نشان داده اند که بیشتر از هر چیزی که در Daredevil انجام دادند، که سطح مهارت و توانایی آنها را به همتایان کمیک خود نزدیک می کند. .

آخرین قطعه از پازل مورد نیاز برای تبدیل کامل دکس به Bullseye یک لباس کمیک و دقیق خواهد بود. از آنجایی که مت هویت Daredevil را بازیافته و داستان فصل ۳ فیسک را افشا کرده است، دلیلی وجود ندارد که دکس به جعل هویت او ادامه دهد و خود دکس اکنون یک جنایتکار شناخته شده است. با توجه به این، و عادت اخیر MCU به دادن لباس‌هایی به شخصیت‌ها تقریباً شبیه به نمادین‌ترین ظاهر کمیک آن‌ها، شرط مطمئنی است که Bethel حداقل یک بار در طول دوره حضورش در Born Again نسخه‌ای از لباس کلاسیک سیاه و سفید Bullseye را بپوشد.

نمی‌توان مطمئن بود که آیا تغییرات ایجاد شده در Born Again واقعاً محصولی با کیفیت را تا زمانی که سریال عرضه شود تضمین می‌کند یا خیر، اما برای طرفداران سری اصلی، دیدن بازگشت Bethel چیزی جز مثبت نیست. به‌طور بالقوه اشتراک‌گذاری مجدد دکس و کارن روی صفحه نمایش، ممکن است برخی از بینندگان را نسبت به امنیت دومی بترسند، اما با توجه به محبوبیت تصویر وول و این واقعیت که سریال اصلی قبلاً به مرگ وی در کتاب‌های مصور با پدر لانتوم ادای احترام کرده بود، بعید به نظر می‌رسد که او. یکی از قربانیان دکس را نابود خواهد کرد. صرف نظر از این، بازگشت او یک فرصت خوشایند برای Bethel است تا به کار شخصیت های جذابی که در فصل ۳ انجام داد ادامه دهد و در عین حال احتمالاً برخی از عناصر اضافی را از منبع منبع نیز ترکیب کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.